Skip to content

SEO Hizmeti

SEO Nedir?

SEO; İngilizce’de Search Engine Optimization olarak adlandırılan, Türkçe’ye ise Arama Motoru Optimizasyonu olarak çevirebileceğimiz bir dijital hizmet modelidir. SEO’nun amacı; arama motorlarında yapılan çeşitli anahtar kelime aramalarında organik bulunabilirliği arttırmaktır ve bu sayede de ürün veya hizmetlerinizi potansiyel müşterilere ulaştırmaktır.

SEO çalışmalarında neler yapılır?

SEO hizmeti aldığınızda websiteniz için yapılacak olan bazı çalışmalar şu şekilde olacaktır; öncelikle bir analiz yapılarak websitenizin mevcut durumu ortaya çıkartılır ve sektörünüz açısından arama hacmi olabilecek anahtar kelime veya kelimeler belirlenir. Daha sonra bu anahtar kelimeler için websitenizin içeriği optimize edilir. Site içi SEO dediğimiz bu çalışmalar ile websitenizin durumu arama sonuçları için uygun hale getirilir.

Site Dışı SEO

Bütün bu çalışmalar yapıldıktan sonra ise Site Dışı SEO çalışmalarına başlanır. Bu çalışmalarda ise amaç; websitenizin otoritesini arttırmaktır. Örneğin; kaliteli içeriğe sahip başka bir siteden backlink almak SEO açısından olumlu bir durum yaratırken, sadece baclink sayısını arttırmak için rastgele sitelerden alınan baclinkler ise websitenize faydadan çok zarar verebilir. Bu yüzden Site Dışı SEO yaparken çalışmaların özenle yürütülmesi gereklidir.

SEO'da Rakip Analizi

Rakip analizi önemli bir konudur. Hem SEO açısından hem de diğer dijital pazarlama yöntemleri açısından önem arz eder. SEO hizmeti aldığınızda çalışmalara başlarken belirlenen anahtar kelimelerinde rekabet unsuru göz önünde bulundurularak bir rakip analizi de ortaya çıkarılır ve çalışmalar buna göre devam eder. 

Jenerik kelimeler olarak tabir edilen ana kelimelerde rekabet düzeyi çok yüksek olabilmektedir. Bunu aşabilmek için başlangıçta uzun kuyruklu anahtar kelimeler tercih edilebilir. Ancak bu durum sektörlere göre de değişebilmektedir. Çalışmalara başlarken belirlenecek olan anahtar kelimeler hangi tarz bir yol izleneceğini ortaya koyacaktır.

Websiteniz için bir SEO çalışması yapmayı düşünüyorsanız benimle iletişime geçerek websitenizin mevcut durumu hakkında bir analiz ile ne tarz bir çalışma yapabileceğimiz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Bilgi Al!
Burak Dizdar | Web Uzmanı
Merhabalar,
Size nasıl yardımcı olabilirim?